AKCIJA HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA

SOLIDARNOST NA DJELU 2015.

Sabirna akcija "Solidarnost na djelu" provodi se kao zajednička akcija općinskih, gradskih i županijskih društava Hrvatskog Crvenog križa u četvrtak 15. listopada 2015. godine. U akciji će se prikupljati odjeća, obuća, hrana, novac i druga materijalna dobra. I naši učenici će se uključiti u akciju kupnjom novčanog bona u obliku označivača stranica čija je vrijednost pet kuna. Ravnateljica metkovskog Crvenog križa gđa Nela Orlović obavijestila nas je da će sav prikupljeni novac biti namjenjen našim najugroženijim malim sugrađanima.

Pozivamo sve naše učenike i učitelje da i ove godine pokažu svoju plemenitost te tako pomognu onima kojima je pomoć potrebna.

Novost u ovoj godini je projekt „Vaš dar za pravu stvar“ kojim se želi olakšati prikupljanje i distribucija humanitarne pomoći.

Hrvatski Crveni križ je 18. listopada 1973. godine organizirao prvu sabirnu akciju za prikupljanje materijalnih dobara i novčanih priloga za pomoć najugroženijim sugrađanima. Akcija se otada provodi sredinom listopada svake godine. Provodila se i u godinama Domovinskog rata koliko su to mogućnosti dozvoljavale. Svjesni činjenice da se elementarne nepogode i nesreće ne mogu izbjeći, u Hrvatskom Crvenom križu donesena je odluka da nas takve nesreće više ne smiju zateći nespremne, neorganizirane i neučinkovite jer postradalima se mora pomoći, a posljedice nepripremljenosti u pravilu stvaraju daleko teže i dugoročnije posljedice. Stoga je u duhu humanosti i solidarnosti koju promiče Crveni križ pokrenuta najveća humanitarna akcija prikupljanja pomoći najugroženijima i to na svim razinama organiziranosti Hrvatskog Crvenog križa.

"Solidarnost na djelu" bila je i ostala najveća sabirna akcija u Republici Hrvatskoj kojom se provjerava sposobnost Hrvatskog Crvenog križa na svim razinama organiziranosti da u što kraćem vremenu organizira, prikupi i dostavi potrebnu pomoć.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 14. 10. 2015.