Službenik za informiranje

Pravo na pristup informacijama je temeljno ljudsko pravo koje se štiti Ustavom Republike Hrvatske, Europskom konvencijom o ljudskim pravima i slobodama, Konvencijom o pristupu službenim dokumentima  i Zakonom o pravu na pristup informacijama (NN 25/2013, 85/2015).

Pravo na pristup informacijama je pravo korisnika na traženje i dobivanje informacije koja je javnog karaktera, a obuhvaća i obvezu tijela javne vlasti da omogući pristup zatraženoj informaciji, odnosno da objavljuje informacije neovisno o postavljenom zahtjevu kada takvo objavljivanje proizlazi iz obveze određene zakonom ili drugim propisom. Pravo na pristup informacijama je Ustavom Republike Hrvatske i Zakonom o pravu na pristup informacijama  zajamčeno pravo svih fizičkih i pravnih osoba na dobivanje informacija koje posjeduju tijela javne vlasti u Republici Hrvatskoj, neovisno o svrsi u koju se informacija želi koristiti.

O pravu na pristup informacijama više pročitajte OVDJE.

SLUŽBENIK ZA INFORMIRANJE U OŠ STJEPANA RADIĆA, METKOVIĆ

Službenik za informiranje ključna je osoba u postupku ostvarivanju prava na pristup i ponovnu uporabu informacija, putem rješavanja zahtjeva, proaktivne objave informacija i obavljanju drugih obveza iz Zakona o pravu na pristup informacijama, samostalno ili u suradnji s drugim zaposlenicima u tijelu javne vlasti.

U OŠ Stjepana Radića, Metković službenik za informiranje je Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.

Osnovni podatci i kontakt:

IVANA ČARAPINA, prof. i dipl. bibl.

OŠ Stjepana Radića

Kralja Zvonimira 8

20350 Metković

tel: 020 / 681 621

fax: 020/681 514

e mail: ivana.carapina@skole.hr

• ODLUKA O IMENOVANJU SLUŽBENIKA ZA IMENOVANJE

Službenik za informiranje je posebna službena osoba mjerodavna za rješavanje ostvarivanja prava na pristup informacijama. Službenik za informiranje:

• obavlja poslove rješavanja pojedinačnih zahtjeva i redovitog objavljivanja informacija, sukladno svom unutarnjem ustroju,
  • unapređuje način obrade, razvrstavanja, čuvanja i objavljivanja informacija koje su sadržane u službenim dokumentima koji se odnose na rad Osnovne škole Stjepana Radića kao tijela javne vlasti,
  • osigurava neophodnu pomoć podnositeljima zahtjeva u vezi s ostvarivanjem prava utvrđenih Zakonom o pravu na pristup informacijama,
  • obavlja i druge poslove utvrđene Zakonom o pravu na pristup informacijama i podzakonskim propisima koji su donijeti na temelju tog Zakona,
  • vodi upisnik zahtjeva.

Zahtjev za pristup informacijama

Zahtjev se podnosi službeniku za informiranje (Ivana Čarapina), koji je dužan odlučiti o zahtjevu (pružiti informaciju ili ograničiti pristup u cijelosti ili djelomično donošenjem rješenja) u roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.

Korisnik može podnijeti zahtjev pisanim (uključujući e-mail) ili usmenim putem na obrascu koji možete preuzeti OVDJE.  Preostale potrebne obrace možete preuzeti OVDJE.

Podnositelj zahtjeva nije obvezan navesti razloge zbog kojih traži pristup informaciji, niti je obvezan pozvati se na primjenu ovog Zakona.

Na pristup informacijama u postupcima pred tijelima javne vlasti ne plaćaju se upravne i sudske pristojbe.

____________________________________________________________________________________________________

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2016. godinu

Godišnje izvješće možete pogledati OVDJE.

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2017. godinu

Godišnje izvješće možete pogledati OVDJE .

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2018. godinu

Godišnje izvješće možete pogledati OVDJE (pdf.) i OVDJE (csv.)

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2019. godinu

Godišnje izvješće možete pogledati OVDJE (pdf.) i  OVDJE (csv.)

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2020. godinu

Godišnje izvješće možete pogledati OVDJE (pdf.) i  OVDJE (csv.)

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2021. godinu

Godišnje izvješće možete pogledati OVDJE (pdf.) i  OVDJE (csv.)

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2022. godinu

Godišnje izvješće možete pogledati OVDJE (pdf.) i  OVDJE (csv.)

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2023. godinu

« Ožujak 2024 »