Županijska natjecanja - HRVATSKI JEZIK

22. ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ HRVATSKOGA JEZIKA

„Hrvatski jezik ... ima sve posebne boje,

zvukove, oblike i osobine naše zemlje...“

(A. G. Matoš)

Županijsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika održalo se u ponedjeljak, 6. ožujka 2017. godine u Osnovnoj školi Mokošica. Natjecanje su organizirale Osnovna škola Mokošica te Srednja škola Metković. Iako je ove školske godine na županijsku razinu ukupno pozvano samo 12 sedmaša i 10 osmaša, troje učenika naše škole dospjelo je među najbolje od najboljih.

Nakon odličnih rezultata na školskoj razini, na županijsko Natjecanje iz hrvatskoga jezika bili su pozvani sljedeći učenici naše škole:

7.razred: Domeniko Vojnović, 7.e, mentorica Tatjana Hazirović-Juračić, prof.

8. razred: Paula Kozina, 8.e i Ema Vidović, 8.d, mentorica Ines Vukoja, prof.

Naši su učenici ponovno pokazali jako dobro poznavanje hrvatskoga jezika te su ostvarili zapažene rezultate. Naime, u kategoriji sedmih razreda učenik Domeniko Vojnović našao se na 5. mjestu (79%), a u kategoriji osmih razreda Paula Kozina i Ema Vidović podijelile su 4. mjesto (81%). Iako ove godine nisu ponovili prošlogodišnji uspjeh, naši učenici ne trebaju biti razočarani jer su s visokim postotkom riješili testove sa županijske razine natjecanja. Naravno, i njihove su mentorice ponosne na njih i jako su zadovoljne postignutim rezultatima.

Učenicima i njihovim mentoricama od srca čestitamo na uloženom trudu i izvrsnim rezultatima i želimo da i dalje svojim znanjem i zalaganjem vole hrvatski jezik.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 7. 3. 2017.