POSJET ŠKOLI

Predškolci posjetili OŠ Stjepana Radića

Kako je ići u školu provjerila su djeca školski obveznici iz Središnjeg vrtića Metković. Sa svojim odgojiteljicama posjetili su našu OŠ Stjepana Radića 8., 9., 10., 13. i 14. ožujka. Posjet  je organiziran s ciljem razvijanja pozitivnih stavova prema školi. U organiziranju posjeta sudjelovale su stručne suradnice pedagoginja Nikolina , knjižničarka Ivana, te psihologinja Silvija. Djecu su upoznale s prostorom škole, sportskom dvoranom, školskom knjižnicom... U školskoj knjižnici djeca su imala priliku razgovarati s našom knjižničarkom, podijeliti svoja razmišljanja o polasku u školu i sl. Knjižničarka im je strpljivo i s puno ljubavi odgovarala na pitanja. U sportskoj dvorani su imali mogućnost za igre s loptom, trčanje i sl. Poslije upoznavanja s prostorom škole djeca su sjela u školske klupe, te imale priliku iz „prve ruke“vidjeti i čuti što ih čeka u školi. Učiteljice i učenici četvrtih razreda srdačno su ih dočekali uz prigodni program. Odgojiteljice su predškolce  također pripremile za posjet školi, te su učenicima četvrtih razreda otpjevali prigodne pjesmice. Učiteljice četvrtih razreda postavljale su predškolcima pitanja vezana uz školu i odgovarale na njihove upite. Među predškolcima je vladalo veliko uzbuđenje i veselje. Ovo iskustvo je bilo zabavno i zanimljivo, stoga vjerujemo da će pridonijeti da u jesen prvašići s veseljem sjednu u šlolske klupe.

piše psihologinja Silvija Vidojević, mag. psih.

Klikom na OPŠIRNIJE pogledajte fotogaleriju!

objavio: Ivana Čarapina   datum: 21. 3. 2017.