Državna smotra LiDraNo 2023.

Školski list OŠ Stjepana Radića NAŠA RADOST na državnoj smotri  LIDRANO

LiDraNo - radost izražavanja, govorenja, izvođenja i slušanja

Državna smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2023. održala se u Vodicama  od 24. do 26. travnja 2023. godine za učenike i mentore osnovnih škola.

Naša škola drugu godinu zaredom ima predstavnika na ovoj velikoj smotri, a ove godine to je školski list Naša radost. Zaista nam je naš ovogodišnji list donio veliku radost, a posebno novinarima i njihovim učiteljima voditeljima Ivi Stojić Dominiković, Marijani Curić  i Manueli Šiljeg Malezija.  Glavnim urednicama Josipi Boras  i  Manueli Šiljeg Malezija pripala je čast predstaviti našu Školu i list na ovogodišnjoj smotri.

Školski list u pdf formatu možete prelistati klikom na OVDJE

Cjelogodišnji trud se isplatio i Naša radost je u jakoj  konkurenciji izabrana  među 15 najboljih listova u državi.  Povjerenstvo je istaknulo da se svake godine u Hrvatskoj tiska stotinjak školskih listova i da je Hrvatska vodeća u Europi po broju školskih listova. Državno povjerenstvo za našu kategoriju činili su vrsni stručnjaci: Ankica Blažinović Kljajo, prof. , Neven Kepeski, urednik Modre laste, i dizajner Marko Baus.

Na okruglom stolu članovi povjerenstva svim sudionicima udijelili su korisne savjete kako unaprijediti kvalitetu, iako su više puta istaknuli da imamo odlične  listove kojih se ne bi postidjeli ni profesionalci. Imali su samo riječi hvale za naš časopis, a posebno im se svidjelo što njegujemo zavičajnu kulturnu baštinu. Vodice su tri dana bile mjesto gdje je hrvatski jezik još jednom pokazao svoje bogatstvo. Ulicama je odjekivao  i kaj i ča i što, a jezik i ljubav prema umjetnosti su i ovoga puta  izrodili  neka nova prijateljstva.

„Umjetnost nikada ne prima svijet kakvim ga je našla niti ga ostavlja takvim.“

Tin Ujević

Piše uč. hrvatskog jezika Manuela Šiljeg Malezija, prof.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 28. 4. 2023.