65. DRŽAVNO NATJECANE MLADIH TEHNIČARA

BRUNA KOZINA – DRŽAVNA PRVAKINJA  NA 65. NATJECANJU MLADIH TEHNIČARA

U Vodicama je od 2. do 5. svibnja 2023. održana državna razina 65. natjecanja mladih tehničara. Ove godine je na natjecanju sudjelovalo preko 7 000 učenika viših razreda osnovnih škola iz cijele Hrvatske (školska/županijska razina). Najbolja 256 mlada tehničara su se natjecala na državnoj razini, među kojima je bilo i dvoje učenika iz naše škole. Bruna Kozina učenica 5. razreda se natjecala u kategoriji Fotografija. Nakon uspješno riješenog pismenog testa, odlično je odradila svoj praktičan zadatak te ga i pred sručnim povjerenstvom usmeno predstavila. Ukupan zbroj bodova iz sve tri komponente vrednovanja doveo ju je na vrh ljestvice u konkurenciji 24 najboljih učenika u državi u svojoj kategoriji, te time stekla titulu državne prvakinje na natjecanju mladih tehničara u kategoriji Fotografija. Učenik 7. razreda Luka Bebić se na istom natjecanju natjecao u kategoriji Obrada materijala te također postigao zapažene rezultate.

Ovogodišni predstavnici naše škole na državnom natjecanju mladih tehničara nastavljaju kontinuitet vrhunskih rezultata svojih prethodnika. OŠ Stjepana Radića sigurno je jedna od najuspješnijih škola u Republici Hrvatskoj na natjecanjima mladih tehničara. U zadnjih 13 godina na natjecanjima mladih teničara imamo 6 državnih prvaka, i veliki broj učenika koji su sudjelovali na državnim natjecanjima i postizali 2.,3., 4…mjesta. Svim učenicima je bila mentorica Marina Nikolić, prof.

Našem učeniku Luki i nastavnici Marini, a posebno novoj državnoj prvakinji BRUNI  KOZINI čestitamo na postignutom uspjehu i promicanju izvrsnosti i darovitosti učenika OŠ Stjepana Radića i Grada Metkovića.

Ovogodišnji državni prvaci u svim kategorijama nagrađeni su besplatnom ljetnom školom tehničkih aktivnosti koja će se održati u Selcu od 19. do 28. srpnja u organizaciji Hrvatske zajednice tehničke kulture.

Natjecanje mladih tehničara jedno je od najstarijih natjecanja učenika osnovnih škola, ali i jedno od najzahtjevnijih natjecanja učenika osnovnih škola. Natjecanje je organiziralo Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Agencija za odgoj i obrazovanje i Hrvatska zajednice tehničke kulture, a o provedbi je brinulo Državno povjerenstvo. Naša županija ima potporu i podršku pri provođenju natjecanja mladih tehničara od Zajednice tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije, Zajednice tehničke kulture Grada Dubrovnika i Društva pedagoga tehničke kulture Dubrovačko-neretvanske županije.

objavio: Administrator   datum: 5. 5. 2023.