IZLOŽBA FOTOGRAFIJA: „PORTRET GRADA - METKOVIĆ- CAMEROM OBSCUROM“

7. lipnja 2023. u našoj školi je otvorena izložba fotografija „PORTRET GRADA - METKOVIĆ- CAMEROM OBSCUROM“.  Izložbu fotografija su predstavili učiteljica tehničke kulture i informatike Marina Nikolić, voditeljica projekta Mala škola fotografije, te učitelji Boris Brčić i Tomislav Tomić.

Fotografije sa izložbe su rezultat rada učenika na foto radionici PORTRET GRADA - METKOVIĆ- CAMEROM OBSCUROM  koja je održana  od 13. do 15. listopada  2022., Radionica je organizirana u suradnji Hrvatskog fotosaveza i naše škole.

Cilj radionice  bio je održati nastavu izvan učionica, interdisciplinarni pristup i samostalnost učenika u rješavanju problema. Fotoradionica je bila prigoda za spajanje gradiva povijesti fotografije (učenicima je ukratko objašnjen princip funkcioniranja “camere obscure” kao preteče fotografije te daljnji razvoj fotografske tehnike, u kratkim crtama su upoznati sa svim ključnim aspektima osnova fotografije: od povijesti fotografije, razvoja camere obscure do toga kako izraditi i upotrebljavati cameru obscuru), kemije (pri izvođenju postupka kemijske obrade fotomaterijala), a u praktičnome dijelu su fotografirali camerom obscurom te promatrali proces razvijanja i sudjelovali u njemu.

U radionici su sudjelovali učenici: Ema Barbir, Ema Bulum, Sunčica Čarapina, Luca Ćerlek, Marta Ćerlek, Mihaela Ćerlek, Tia Gašpardi, Dalibor Grmoja, Mara Ilić, Bruna Kozina, Marta Jurković, Dora Majić, Sara Marević, Maja Mijić, Ema Nikolić, Nikol Odak, Antea Šiljeg, Ivan Pavlović i Nikolina Žagovec sa učiteljicom Marinom Nikolić, prof. Voditeljica programa je  bila Zlata Medak, a organizator Predrag Bosnar.

objavio: Administrator   datum: 7. 6. 2023.