Obilježili smo Europski dan jezika

Dana 26. rujna obilježava se Europski dan jezika kako bismo upozorili javnost na važnost učenja jezika, kako bismo promicali bogatu jezičnu i kulturnu raznolikost Europe koju treba njegovati i sačuvati te kako bismo potaknuli cjeloživotno učenja jezika u školi i izvan nje, bilo u svrhe školovanja, za profesionalne potrebe, za potrebe mobilnosti ili užitka i razmjene.

U našoj školi ovaj dan obilježavamo svake godine, a ove godine obilježavali smo ga cijeli tjedan. Na sam Europski dan jezika, u utorak, 26. rujna, učenici sedmih razreda sa svojim učiteljem engleskog jezika Tomislavom Tomićem proveli su radionicu na kojoj su se upoznali s jezičnom i kulturnom raznolikošću Europe kroz traženje informacija o europskim državama, njihovim znamenitostima, općim informacijama, zanimljivim činjenicama te proučavanjem različitih riječi na jezicima tih država. Kao rezultat ove radionice svim pronađenim informacijama ukrasili smo naš razredni pano.

Narednih dana nastavili smo razgovarati o važnosti obilježavanja ovoga dana različitim prezentacijama i druženjem uz čaj, a u petak, 29. rujna proveli smo školski projekt Spelling Bee kad smo održali spomenuto natjecanje. Učenici su u natjecanju sricali riječi te na taj način osvajali bodove, a pobjednik natjecanja s najviše osvojenih bodova bio je Ivan Jeramaz (7.b) kojem i ovom prilikom čestitamo.

Pozivamo vas da nam se i sljedeće godine pridružite na proslavi Europskog dana jezika.

Piše: učitelj engleskog jezika Tomislav Tomić, prof.

objavio: Administrator   datum: 2. 10. 2023.