IZVANUČIONIČKA NASTAVA 2. razreda – Posjet pekari i pekarnici

Povodom obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, 5. listopada 2023. godine učenici 2. a i 2 b razreda posjetili su pekaru (mjesto gdje se rozvodi kruh) i pekarnicu (mjesto gdje se proaaje kruh i slični proizvodi)  KLAS. Učenici 2. c, 2. d i 2. e razreda posjetili su pekaru i pekarnicu FINO I FRIŠKO. Na ovoj izvanučioničkoj nastavi učenici su razgledali radne prostorije pekare i pekarnice uz stručno vodstvo pekara i prodavačica, a posebno im je zanimljivo bilo upoznavanje  s proizvodnjom proizvoda od brašna.  Učenici su uživali dok su mijesili i oblikovali tijesto, a pekari su ljubazno i stručno odgovarali na mnoga pitanja. Dječica su radoznalo pitala koliko kilograma brašna potroši pekara u mjesec dana, što je sve potrebno za pripremanje pojedinih proizvoda i je li zaposlenicima pekare teško raditi cijelu noć.

Kao znak zahvalnosti, učenici su izrecitirali nekoliko recitacija o kruhu i pekarskom zanimanju. Učenici i učiteljice uživali su u slatkišima, sokovima i toplim pecivima. Cilj posjeta pekarama i pekarnicama ostvaren je jer su učenici upoznati s pripremom tijesta i kruha. Upoznali su važnost pekara i njihovog noćnog rada kako bi svima nama jutra zamirisala kruhom.

Učiteljice i učenici drugih razreda zahvaljuju se djelatnicima naših pekarnica na srdačnom gostoprimstvu.

Kako nam je lijepo bilo pogledajte u našoj fotogaleriji pod OPŠIRNIJE.

Piše učiteljica razredne nastave Sandra Šutalo, dipl. uč.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 9. 10. 2023.