IZVANUČIONIČKA NASTAVA trećih razreda

U četvrtak 1. veljače učenici trećih razreda naše škole  tijekom izvanučioničke nastave posjetili su Arheološki muzej Narona u Vidu pokraj Metkovića.

Kroz nastavnu cjelinu Snalazim se u vremenu cilj nam je upoznati se sa prošlošću  zavičaja. Posjetili smo Arheološki muzej Narona koji nam preko svojim eksponata dočarao način života ljudi koji su živjeli na ovim prostorima prije više od dvije tisuće godina u vremenu Rimskog carstva. Uz stručno vodstvo kustosa  učenicu su sa velikim zanimanjem pratili izlaganje o životu ljudi toga vremena, postavljali pitanja o pronalasku eksponata i izgradnji muzeja baš na mjestu hrama antičke Narone.

Razgledali smo i staro kršćansku baziliku sv. Vida iz 15. i 16 st. koju su sagradili Hrvati više od tisuću godina nakon propasti Narone.

Ugodno vrijeme iskoristili smo i za šetnju do crkve Gospe snježne. Pored spomenika Domagojevi strijelci razgovarali smo o slavnim vremenima kada su naši predci ratovali sa Mlečanima. Razgledali smo i gradske bedeme koji su trajni svjedoci prošlosti našeg zavičaja.

Piše: dipl. uč. razredne nastave Ivana Popović

objavio: Administrator   datum: 5. 2. 2024.