DAN SIGURNIJEG INTERNETA 2024.

Radionica BALANSIRAM!

Učenici 4. d r.  tijekom Sata razrednika sudjelovali su u radionici Balansiram koju je osmislio Centar za sigurniji Internet csi.hr koja ima za cilj pronalaženje alternativnih aktivnosti za provođenje slobodnog vremena.

U uvodnom dijelu sata razgovarali su o igricama koje učenici rado igraju, koliko često ih igraju, na čemu, o osjećajima koji se često javljaju tijekom igranja videoigara. Učenici su navodili primjere kada ih igra čini sretnima, a kada tužnima i ljutima. Razgovarali su i o posljedicama  - „Što se sve može dogoditi ako predugo igramo igrice?“ Naveli su neke odgovore kao što su: umor, ljutnja, nemir, nedostatak druženja.

U glavnom dijelu sata učenici su navodili aktivnosti koje ih čine sretnima, a nakon toga su na listu papira na kojem je nacrtana vaga trebali na jednu stranu napisati video igrice koje igraju, a na drugu stranu vage navesti aktivnosti koje bi mogao raditi bez korištenja ekrana.

U završnom dijelu sata učenici su predstavili svoje radove i raspravili o izrađenom. Koje su to aktivnosti koje nas drže u balansu? Učenici su osvijestili koliko različitih aktivnosti su naveli kao grupa, odnosno koliko aktivnosti mogu raditi osim igranja video igara. Preporuka učenicima jest da kada dobiju želju za igranjem igara, pogledaju svoju vagu i razmisle jesu li u balansu i što sve mogu raditi.

Nakon završene radionice učenici su ispunili evaluaciju koja se sastojala od izražavanja zadovoljstva radionicom i prostora u kojem su učenici mogli kratko zapisati ili nacrtati što su naučili tijekom radionice Balansiram.

Piše učiteljica Marijana Curić, voditeljica radionice

objavio: Ivana Čarapina   datum: 7. 2. 2024.