ŽUPANIJSKA SMOTRA LIDRANO 2024.

Novinarski rad učenice 8. a LUCIJE MARTINOVIĆ predložen za Državnu smotru LiDraNo

Županijska smotra LiDraNo 2024. održala se 29. veljače 2024. godine u Kazalištu Marina Držića, a domaćin je bila Gimnazija Dubrovnik iz Dubrovnika. Kao i svake godine, nakon uspjeha na gradskim i međugradskim razinama, učenici osnovnih i srednjih škola iz svih dijelova Dubrovačko-neretvanske županije sudjeluju u kategorijama literarnog izraza, samostalnih novinarskih radova, radijskog stvaralaštva, školskih listova i pojedinačnih i skupnih dramskih nastupa.

Zanimljiv program započeo je  svečanim otvorenjem na kojem su uz uzvanike iz Grada i Županije sudjelovali Ženski zbor Gimnazije Dubrovnik i polaznice Plesnog studija Lazareti s prigodnim točkama. Nakon uvodnog dijela, u 9 sati i 30 minuta, u kategoriji dramskih pojedinačnih nastupa osnovnih škola predstavilo se šesnaest učenika među kojima su bile učenice naše škole SARA KRSTIČEVIĆ, 2. a (mentorica Ana Ćužić, dipl. uč.) i KARLA ŠAPINA, 6. c (mentorica Ivana Čarapina, prof. i dipl. bibl.). Nakon pojedinačnih nastupa na scenu je izašlo deset skupnih dramskih nastupa osnovnih škola. Zapažen nastup imala je dramska skupina učenika 2. razreda kojima je mentorica bila Sandra Šutalo, dipl. uč. U kategoriji literarnog izraza sudjelovalo je  27 učenika osnovnih škola  među kojima su bile učenice PETRA MATIĆ, 5. c (mentorica Iva Stojić Dominiković, prof.) i TAMARA VLADIMIR, 6. c (mentorica Marijana Gluščević, prof.).

Ukupno se 16 osnovnoškolaca natjecalo u kategoriji samostalnih novinarskih radova. Upravo u toj kategoriji naša je škola postigla najveći uspjeh jer je novinarski rad „Nije malena ispod zvijezda“ učenice 8. a razred LUCIJE MARTINOVIĆ (mentorica Manuela Šiljeg Malezija, prof.) predložen   za državnu smotru Lidrano.

Smotra je završila okruglim stolovima koji su se održali u Osnovnoj školi Marina Getaldića – Centar gdje su naši učenici pohvaljeni i nagrađeni pljeskom za ovogodišnja postignuća.

Čestitamo učenicama i mentoricama na izvrsnom predstavljanju naše Škole, a predloženoj učenici i mentorici želimo da uskoro dobiju poziv na državnu smotru LiDraNo.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 2. 3. 2024.