DAN PLANETA ZEMLJE

zelena i mirisna
cvjetna sva i nevina
livada iz sna.

„Neka cijeli ovaj svijet“

Milan Grgić

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja diljem svijeta aktivnostima kojima se želi potaknuti ljude kako bi ojačali svijest o prirodnom okolišu. Ideja obilježavanja Dana planeta Zemlje prvi put je predstavljena 1969. godine, no službeno se obilježava od 1992. godine kada je održana konferencija UN-a u Rio de Janeiru. Danas se ovaj dan obilježava u 190 zemalja svijeta.

Ove godine u našoj školi obilježavamo Dan planeta Zemlje u sklopu projekta Ljekovito i aromatično bilje, koji se počeo provoditi prošle školske godine, a obuhvaća niz aktivnosti kojima je cilj očuvanje okoliša.

Učenici Likovne skupine s učiteljicom Josipom Đerek i učenici 3.a razreda sa svojom učiteljicom Anđelkom Medak uredili su panoe u holu škole pri čemu su koristili prešane biljke ubrane na našem Predolcu. Školom se širio miris šarenih buketića aromatičnog bilja.

Učiteljica rehabilitator Antonela Markotić (Posebni razredni odjel) i asistentica Ana Mihaljević su sa učenicima oličile stalke na koje su stavljene lončanice s aromatičnim biljkama. To bogatstvo mirisa i šarenilo boja uljepšali su ulazak u školu i izmamili osmjehe na lica učenika i djelatnika naše škole.

Naravno da to nije sve! S lijeve strane školskog parka učenici 8.c razreda su sa svojom razrednicom Natašom Jakišić i domarom Pavom Brečićem pripremili tlo za sadnju ljekovitog i aromatičnog bilja.

Svojim aktivnostima učenici i učitelji pokazuju svoju ljubav prema planetu Zemlji.

Dijete koje posije sjeme ili posadi biljku i gleda je kako raste neće nikada iščupati ili pogaziti cvijet. Odrastanjem u ljepoti okoliša koji sami stvaraju i čuvaju - čuvat će ga i kada odrastu.

Lidija Komes

Piše: Tomislav Tomić, prof.

objavio: Administrator   datum: 22. 4. 2024.

« Svibanj 2024 »