Učenici PŠ Mlinište u posjetu školskoj knjižnici

Vedar i sunčan siječanjski dan učenici od 1. do 4. razreda PŠ Mlinište, zajedno s učiteljicama Ivankom Vuletić i Mašom Petrov, iskoristili su za  posjet školskoj knjižnici i knjižničarki Ivani. Dva školska sata bila su posvećenja upoznavanju knjižnice, knjižničnih aktivnosti i  ulogom knjižnice u informiranju, obrazovanju i kulturi učenika od najranije dobi.

Knjižničarka Ivana je u kombiniranom razrednom odjelu učenicima objasnila što je to knjižnica i čemu služi i na taj način im približila kako mogu svakodnevno koristiti mnogobrojne mogućnosti koje im mogu pomoći u učenju, ali i u istraživanju. Četvrtaši s nestrpljenjem očekuju prelazak u viši razred i dolazak u matičnu školu kad će im knjižnica biti pri ruci i kad će moći svakodnevno boraviti u njoj. Učenici su se oduševili mnogobrojnim dječjim časopisnim o kojima su sigurno nešto i naučili, ali i velikim izborom knjiga i lektire. Posebno im je bila zanimljiva priča o tome kako nastaje knjiga.  Za veselu i navijačku atmosferu pobrinuli su se učenici četvrtih razreda koji su se natjecali u snalaženju u rječnicima.

Učenici su zasigurno bili sretni što su svoju malu školu nakratko napustili i prošetali u onu veću, a  knjižničarku Ivanu ionako vesele djeca koja rado dolaze i borave u knjižnici.

Područne škole, iako s malim brojem učenika, škole su pune radosti i veselja i nerijetko nas oduševe svojim dječjim žarom i uspjesima, a ponajviše lijepom slikom zajedništva i međusobnog poštovanja.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 28. 1. 2015.