FINALE LINA VIŠEBOJCA

MATEO KARAN POBJEDNIK

FINALA LINA VIŠEBOJCA U SEZONI 2014./2015.

Ovogodišnje finale 9. sezone Lina višebojca održano je u Velikoj gdje su se okupili  najbolji sudionici iz 24 škole. Predstavnici naše škole bili su pobjednici u Metkoviću,  Antonela Srna, 6.a i Mateo Karan,7.a.

San većine dječaka i djevojčica u Hrvatskoj je biti najbolji među svojim vršnjacima. Kroz projekt Lino višebojac Podravka, Sportske novosti i HT već devet godina taj san pretvaraju u stvarnost.  Pobjednički pehar među 175 000 osnovaca koliko ih je dosada sudjelovalo na ovim natjecanjima ponijeli su kući samo rijetki, a jedan od njih je i naš učenik MATEO KARAN koji se okitio titulom najboljeg Lina višebojca ove sezone.

Domaćin je bila OŠ Ivana Gorana Kovačića, a finale se odvijalo uz gromoglasnu podršku s tribina. Sve  Lino višebojce oduševio je  izlazak na teren sportskih gostiju:  Ive Radoš, brončane sa svjetskog prvenstva u taekwandou, Željke Orehovec, bivše svjetske rekorderke i izbornice svjetskih prvakinja- ženske kuglačke reprezentacije Hrvatske, Mirande Tatari, kapetanice ženske rukometne reprezentacije i RK Podravka -Vegeta i Filipa Ivića, golmana PPK Zagreb i hrvatske rukometne reprezentacije s kojom je osvojio brončanu medalju na svjetskom prvenstvu.

Iako je naša Antonela Srna zastala u polufinalu jer je konkurencija među djevojčicama bila izrazito jaka, nije bila previše tužna već je u nastavku natjecanja žarko navijala za Matea, zajedno s nastavnikom Borisom Brčićem.

Samo finale za Matea je bilo vrlo uzbudljivo i napeto, ali  je svojim trudom,  zalaganjem i sportskim sposobnostima uspio podići pehar na postolju i tako osvojiti velike i lijepe nagrade. Osim vrijednih poklončića, Mateo će imati priliku ostvariti svoj san o posjeti velikom sportskom događanju.

Veliko priznanje dobila je i naša škola kao najbolji domaćin ove sezone što samo znači da se Lino na jesen opet vraća u Metković. Zaista smo se ove godine pokazali kao jedna prava Lino sila.

Osim sportskog natjecanja naši su se višebojci imali priliku družiti i s pobjednicom The Voicea Ninom Kraljić koja je sve nazočne oduševila svojim nastupom.  Ovogodišnja sezona završila je velikim koncertom pod šatorom grupe Vatra, a naši su se višebojci s nastavnikom Borisom sretno vratili kući, prepuni dojmova i s pravim osjećajem da san može postati stvarnost. Bravo za Matea i za OŠ Stjepana Radića. Baš smo moćni.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 11. 6. 2015.

« Svibanj 2024 »