Humanost na djelu

Caritasova akcija „Za 1000 radosti“                      „Svi smo pozvani“

Učenici i učitelji Škole sudjelovali su u akciji Hrvatskog Caritasa „Za 1000 radosti“. Ovogodišnja akcija "Za 1000 radosti" nadahnuće crpi iz vrijednosti koje slavimo Božićem te je vođena  pod nazivom Svi smo pozvani!. U Hrvatskom Caritasu vjeruju, naime, da doista svatko može učiniti  bar nešto, bar malim znakom odgovoriti na veliki božićni poziv, te: širiti prijateljstvo, razumjeti druge, štititi slabije, buditi nadu, činiti dobro, govoriti istinu, pomoći potrebnima, voljeti vjerno, pružiti utjehu, živjeti hrabrona što smo svi pozvani

župnik Župe sv. Ilije fra Petar Gulić  i ravnateljica OŠ Stjepana Radića Božena Nikoletić

Takvi mogući odazivi navedeni su i na prigodnim narukvicama koje su – uz potporu i preporuku Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta – poslani u više od 620.000 primjeraka  u osnovne i srednje škole diljem Hrvatske.  Sredstva prikupljena u akciji Hrvatski će Caritas putem mreže biskupijskih caritasa proslijediti obiteljima u potrebi.

Prodajom prigodnih narukvica u našoj Školi je prikupljeno 5.870,00 kuna. Polovica prikupljenog novca je uplaćena na račun Hrvatskog Caritasa, a polovicu je ravnateljica Božena Nikolić uručila župniku župe sv. Ilije, fra Petru Guliću za potrebe župnog Caritasa u ovim Božićnim danima. Provedbu akcije je koordinirala pedagoginja Vugdelija.

Zahvaljujemo se svim roditeljima koji su poduprli našu humanitarnu akciju, a samim tim potaknuli razvoj humanitarnih vrednota usmjerenih na dobrobit pojedinca kako u lokalnoj, tako i u široj zajednici, kod svoje djece.

objavio: Ivana Čarapina   datum: 24. 12. 2013.

« Svibanj 2024 »