LINO VIŠENOJAC

Linova zvijezda

OŠ STJEPANA RADIĆA

Još jedan je LINO VIŠEBOJAC za nama. Navijačka euforija uz maskotu medvjedića Lina i sportskog gosta, proslavljenog svjetskog rukometaša, našeg Metkovca, Patrika Ćavara, šarenilo transparenata i glasni zvuci bubnjeva uz gromoglasno navijanje s tribina više od 1000 navijača, Filip Sučić,7.c i Lucija Borovac, 5.f, pobjednici u višeboju, najkraći je rezime svega onog što se događalo u petak, 16. listopada 2015. godine u  Gradskoj sportskoj dvorani.

OŠ Stjepana Radića opravdala je prošlogodišnju titulu najboljeg domaćina ovog prestižnog natjecanja za učenike osnovne škole u Republici Hrvatskoj.

Kako je OŠ Stjepana Radića u prošlogodišnjoj 9. sezoni Lina Višebojca proglašena među 24 škole sudionice najboljim domaćinom, organizatori ovog sportskog natjecanja Podravka, Sportske novosti i HT uz potporu Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta, vratili su se opet u Metković i iskazali povjerenje našoj školi da još jedanput organizira ovo natjecanje, kao ovogodišnji jedini predstavnici Dubrovačko-neretvanske županije.

Kako i dolikuje, na početku svečanosti otvaranja u pratnji medvjedića Lina sve nazočne je pozdravio prošlogodišnji ukupni pobjednik, najbolji Linov višebojaca Hrvatske, Mateo Karan. Nije se dugo čekalo ni na sportskog gosta iznenađenja. Kad je Patrik Ćavar ušao na teren, na tribinama je zavladalo pravo oduševljenje dostojno ove sportske veličine koji je svoj grad i državu proslavio na mnogim svjetskim sportskim terenima. I da, Patrik Ćavar je bivši učenik naše škole.

Pozdravne govore održali su ravnateljica škole Božena Nikoletić i predstavnik Grada Metkovića Milan Kapović, ravnatelj Ustanove za kulturu i sport koji je ujedno svečano otvorio ovo prestižno natjecanje. U ime učenika škole sve nazočne, uz posebnu zahvalu organizatorima, pozdravili su učenici Ante Šprlje, 7.a, Lucija Rodin, 7.a i Martina Popović, 7.a koje je pripremila knjižničarka Ivana Čarapina. Karla Erjauc,5.f je izrecitirala simpatičnu pjesmu Vratija nam se Lino koja je izišla iz pera učiteljice Marijane Kljusurić, a za rasplesani ludi ritam na tribinama pobrinuli su se članovi Plesne škole Calypso s voditeljem Dadom Dominikovićem. Na kraju ovog uvodnog dijela preostalo je još proglasiti pobjednika Linovog literarnog natječaja s temom Svijet po mom. Prosudbeno povjerenstvo (Ines Vukoja, Ivana Boras, Anka Milinković) među mnogobrojnim pristiglim radovima odbrali su rad koji je učenica/pobjednica Antea Mostarac, 8.a pročitala. Lino ju je nagradio poklonima i velikim toplim zagrljajem.

Na terenu sportske dvorane učitelji tjelesne i zdravstvene kulture Boris Brčić, Katica Vištica i Jelena Galov, s učenicima zapisničarima, vodili su vrlo napeto i uzbudljivo natjecanje u višeboju. Za natjecanje u svim  disciplinama (sprint, skok u dalj s mjesta, slobodna bacanja/košarka, penali/nogomet, penali/rukomet) učenici su bili podijeljeni u dvije ekipe (peti i osmi razred protiv šestog i sedmog), a svaki učenik iz pobjedničke ekipe osvajao je  dodatnih 10 bodova. Elementarna igra „potezanje konopa“ igrala se na dvije pobjede.

Prije svake promjene u ovim disciplinama natjecali su  se još i u potezanju užeta, štafeti trčanjem, skakanju u vrećama.

Učenici su se  natjecali individualno, ali djevojčice i dječaci odvojeno. Nakon završetka natjecanja, a prije proglašenja pobjednika, ekipe učenika od 1. do 4. razreda natjecali su  se u tri discipline: potezanje užeta, štafeta trčanjem, skakanje u vrećama.

Svakako je najuzbudljiviji trenutak bio proglašenje pobjednika. Gospođa Jadranka iz Podravke  pozorno je promatrala publiku i među predivnim i raznobojnim transparentima izabrala transparent 1. e razreda učiteljice Žakline Marević kao najljepši i najupečatljiviji.

Najboljom navijačkom skupinom proglašen je 8.c s razrednicom  s Natašom Jakišić.

Do samoga kraja je bilo vrlo napeto i uzbudljivo iščekivati pobjednike u višeboju. Prvo je proglašen pobjednik među dječacima i to je učenik 7.c razreda FILIP SUČIĆ s osvojenih 140 bodova.  Kad je simpatični voditelj Robi rekao da među djevojčica najbolja natjecateljica ima 4. najbolji rezultat u svih 10 sezona Lina Višebojca, zavladalo je opće veselje i nada da imamo pravog kandidata da i ove godine bude sveukupni pobjednik natjecanja kao što je bio Mateo Karan. LUCIJA BOROVAC, 5.f  ponosno je ponijela titulu najbolje Linove višebojke i s nestrpljenjem već isčekuje finale u svibnju 2016. godine.

Organizatori su nas opet pohvalili za izvrsnu navijačku atmosferu i organizaciju i  kažu da nam nitko u Hrvatskoj nije ravan. Tome su svakako prodonijeli učenici koji su sportskim i uljudnim navijanjem doprinijeli fantastičnoj atmosferi, ali i svi učitelji koji su pazili na svoje učenike i snjima srčano navijali.

U Sportskim novostima od nedjelje, 18. listopada 2015. ocjena za školu iznosi maksimalnih 30 bodova.

Kliknite na ikonice i pogledajte našu fotogaleriju.

FOTOGALERIJA, 1.dio     FOTOGALERIJA. 2.DIO

Priloženi dokumenti:
Antea_Mostarac,_8._a_SVIJET_PO_MOM.docx (11.71 KB)

objavio: Ivana Čarapina   datum: 19. 10. 2015.